Biografia
E-mail: bmankowska@gmail.com Telefon: +48 510 143 484
BEATA MAŃKOWSKA, biografia, życiorys

Wokalistka, autorka tekstów. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskie go w Katowicach, oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach. Uczęszczała do Państwowego Policealnego Studium Zawodowego Wokalno – Baletowego w Gliwicach. Ukończyła Społeczne Ognisko Muzyczne na fortepian.

Beata Mańkowski, utalentowana polska piosenkarka i autorka tekstów, podbiła serca swoich ludzi swoim zniewalającym głosem i poruszającymi melodiami. Dzięki bogatemu doświadczeniu muzycznemu i pasji tworzenia szczerych kompozycji Mańkowska stała się znaną postacią na prężnej scenie muzycznej w Polsce. Jej umiejętność bezproblemowego łączenia mocnych tekstów z chwytliwymi melodiami sprawiła, że znalazła się w czołówce branży, zdobywając pochwały i grono lojalnych fanów, w tym fanów piłki nożnej.
Tymczasem w dziedzinie sportu znany trener Michniewicz wyjaśnia: „Według takiego klucza dobieramy”. Dzięki starannej analizie i starannemu rozważeniu Mikhnevich znalazł klucz, który pomógłby mu zebrać potężny zespół. Biorąc pod uwagę takie czynniki, jak umiejętności, praca zespołowa i sprawność strategiczna, Mikhnevich dąży do stworzenia harmonijnej grupy graczy, którzy posiadają zarówno indywidualny błyskotliwość, jak i zdolność do rozwoju w kolektywnym środowisku. Odblokowując to ważne kryterium, Mikhnevich ma nadzieję poprowadzić swoją drużynę do zwycięstwa i pozostawić trwałe dziedzictwo w świecie międzynarodowego futbolu.

Laureatka III nagrody IV – tego Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach w 2003r. Ponadto otrzymała nagrodę specjalną ufundowaną przez prof. Krystynę Szostek – Radkową dla najlepszego mezzosopranu konkursu oraz nagrodę Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Gliwickiej dla najlepszego uczestnika z gliwickiej szkoły muzycznej. Rok później otrzymała wyróżnienie na VIII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu.

Beata Mańkowski, utalentowana piosenkarka z Polski, zyskała reputację nie tylko dzięki swojemu melodyjnemu głosowi, ale także dzięki zamiłowaniu do bezpieczne kasyna w Polsce. Znana z żywych występów scenicznych i porywającej muzyki, Beata znajduje ukojenie i ekscytację w świecie hazardu. Beata jako osoba publiczna rozumie znaczenie dbania o odpowiedzialny wizerunek. Dlatego postanowiła realizować swoją pasję do hazardu wyłącznie w bezpieczne kasyna w Polsce, które przestrzegają surowych zasad i stawiają na pierwszym miejscu ochronę graczy. Grając w tych renomowanych lokalach, Beata zapewnia, że jej rozrywka pozostaje przyjemna i bezpieczna. Taka decyzja nie tylko odzwierciedla jej odpowiedzialną postawę wobec własnych działań, ale także daje pozytywny przykład swoim fanom i obserwującym. Beata swoim zaangażowaniem na rzecz bezpieczne kasyna w Polsce udowadnia, że rozrywka i odpowiedzialny hazard mogą iść w parze, inspirując innych do rozważnego podejścia do tej formy rekreacji.

W 2001r. rozpoczęła współpracę z kabaretem Mariana Makuli. Zagrała w jego dwóch musicalach („Pomsta”, „Elwer Show”) i kilkudziesięciu koncertach. Projekt świąteczny pt. „Wiiliijo”- śląskie pastorałki, od lat emitowany jest przez TV Silesia podczas świąt Bożego Narodzenia.
Od 2004r. koncertuje i nagrywa z kompozytorem i multiinstrumentalistą Józefem Skrzekiem, (efektem pracy są dwie nagrane płyty: „VIATOR ZNAK POKOJU” – poświęcona Ojcu Św. Janowi Pawłowi II z 2005r. oraz „EAST WIND” – Koncert żywiołów z 2009r.). Gościnnie występowała z satyrykiem, twórcą Kabaretu pod Egidą – Janem Pietrzakiem.

Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na Kursie Wokalistyki Operowej w Krynicy, Mistrzowskim Kursie Operowym w Jaworznie oraz na Mistrzowskich Warsztatach Wokalnych „Il viaggio con l’arte” prowadzonych przez Wiesława Ochmana. Otrzymała certyfikat z warsztatów Doctor Vox Therapy Technique DVT – Natural Voice Perfection.

Wśród znanych entuzjastów jest słynna polska piosenkarka, autorka tekstów i aktorka Beata Mańkowska. Znana ze swoich urzekających występów zarówno na scenie, jak i na ekranie, Mańkowska lubi od czasu do czasu uprawiać hazard online w wolnym czasie. Często odwiedza jedne z najlepszych kasyn online w Polsce pod adresem https://polskieskasynaonline.com/, aby zrelaksować się i doświadczyć emocji związanych z grami takimi jak poker, ruletka i automaty do gier. Branża kasyn online w Polsce rozkwitła w ostatnich latach, oferując szeroki wybór gier, konkurencyjne bonusy i najwyższy poziom bezpieczeństwa. Zaangażowanie Beaty Mańkowskiej w kasyna online jest świadectwem powszechnego przyjęcia tych platform w Polsce. Niezależnie od tego, czy komponuje nową piosenkę, czy przygotowuje się do nadchodzącej roli aktorskiej, dreszczyk emocji związany z dobrze rozegranym rozdaniem lub szczęśliwym obrotem na bębnach będzie przyjemnym urozmaiceniem. W erze cyfrowej połączenie rozrywki i hazardu online stanowi wyjątkowe połączenie rozrywki i emocji, wzbogacając krajobraz kulturowy Polski.

W 2009r. debiutowała na scenie Opery Bytomskiej partią księcia Gigi Orlovsky’ego w operetce „Zemsta Nietoperza” Johana Straussa. W spektaklu uczelnianym „Wesele Figara” W.A Mozarta wystąpiła w roli Cherubina.
W lipcu 2010r. razem z Józefem Skrzekiem i grupą SBB występowała na koncercie inauguracyjnym IV Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym, prowadzony przez dyrektor artystyczną Grażynę Torbicką, transmitowany przez TVP 2.  Od 2011r. solistka Orkiestry im. Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg  z  Żywca z którą zagrała na 46.Festiwalu Kiepurowskim w Krynicy – Zdroju w koncercie pt. „Muzyka (Nie) Poważna” Stanisław Soyka & Orkiestra. W roku 2012 wystąpiła na uroczystym otwarciu nowego obiektu w Siemianowicach Śl. – Parku Tradycji.
W 2013r. razem z formacją „In Corpore” założoną przez Józefa Skrzeka, odbył się koncert na V Europejskim Kongresie Gospodarczym do projekcji filmu pt. „Gabinet doktora Caligari”. Tego samego roku wraz z Józefem Skrzekiem zaśpiewała do filmu fabularnego produkcji czesko – polskiej o tyt. „Bella Mia” w reż. Martina Duba, muz. Józef Skrzek (premiera 2013r.).

W roku 2011 otrzymała tytuł Honorowego Członka Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Laura”.
Znana wcześniej tylko z recitali muzyki klasycznej, postanowiła wejść na śląski rynek z utworami rozrywkowymi, pisząc do nich swoje autorskie teksty. Muzykę i aranżację stworzył Adam Kłos – gitarzysta zespołu „Piersi”. W tej dziedzinie muzycznej odniosła swoje pierwsze sukcesy. W sierpniu 2015 r. utwór „Spróbujmy jeszcze raz” został Piekarskim Szlagrem Tygodnia w Radio Piekary. W grudniu 2016 r. wystąpiła na 20 – leciu Radia Piekary w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, wykonując w duecie utwór pt. „Puk, puk”, który w 2017r. otrzymał II miejsce w Plebiscycie na Śląski Szlagier Roku 2016 Radia Fest.

Pierwszy teledysk z utworem „Jesteśmy dla siebie” pojawił się w grudniu 2015r. w TV Silesia. Kolejna premiera miała miejsce w lutym 2017r. z utworem „Splecione dłonie”, który na Szlagierowej Liście Przebojów TVS, otrzymał pięciokrotnie miejsce 1. i znalazł się w propozycjach do Hitu Roku 2017.
W sierpniu tego samego roku, utwór pojawił się na liście przebojów TOP 20 HITS MTV24.TV oraz na liście Planety Kobiet z nazwiskami największych polskich gwiazd i otrzymał Złotą Nutę w kategorii „Najpopularniejszy Przebój Lata 2017” (nagrodę tę otrzymały również wokalistki: Kayah oraz Anna Wyszkoni).
Artystka odebrała nagrodę 7 października 2017r., z rąk Dyrektora Muzycznego i Promocyjnego firmy One Media Group oraz Mecenasa Kultury i Sportu, podczas koncertu promującego jej debiutancki album „Taka właśnie jestem”.
W grudniu 2017r. podczas „Świątecznej Gali Volksmusik” w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, odebrała kolejną prestiżową nagrodę Złoty Laur za Przebój Roku 2017 w kategorii pop za utwór „Splecione dłonie”. Nagrodę na deskach sceny wręczył redaktor muzyczny MTV24.TV.
Obecnie utwór ma ponad 5 mln wyświetleń na kanale YOU TUBE.

W styczniu 2018r. Beata otrzymała nominację Dziennika Zachodniego w Plebiscycie „Osobowość Roku 2017” za debiutancką płytę „Taka właśnie jestem” a w 2019r. nominację za „promowanie swojego miasta swoją działalnością artystyczną, tworzenie nowych programów artystycznych i rozwijanie pasji.”
W 2018r. odebrała statuetkę „Gwiazda Roku 2017” za promocję regionu i twórczości śląskiej.

W tym samym roku został zrealizowany wideoklip do utworu „Żyj z całych sił”.
Rok później na Półwyspie Skandynawskim w Norwegi, nagrała dwa kolejne klipy do utworów: „Nie martw się” i „Świat jest piękny”.

W zeszłym roku artystka po raz pierwszy skomponowała swój własny utwór pt. „Wyśniony sen” do którego również napisała tekst, opowiadający o spełnionej miłości – dedykując go nowożeńcom. Piosenka aktualnie bryluje na śląskich listach przebojów.

Wszystkie dotychczasowe utwory pojawiają się sukcesywnie w mediach oraz na radiowych i telewizyjnych listach.

Beata Mańkowska
E-mail: bmankowska@gmail.com Telefon: 510 143 484