Biografia
E-mail: bmankowska@gmail.com Telefon: +48 510 143 484
BEATA MAŃKOWSKA, biografia, życiorys

Wokalistka, autorka tekstów. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskie go w Katowicach, oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach. Uczęszczała do Państwowego Policealnego Studium Zawodowego Wokalno – Baletowego w Gliwicach. Ukończyła Społeczne Ognisko Muzyczne na fortepian.

Laureatka III nagrody IV – tego Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach w 2003r. Ponadto otrzymała nagrodę specjalną ufundowaną przez prof. Krystynę Szostek – Radkową dla najlepszego mezzosopranu konkursu oraz nagrodę Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Gliwickiej dla najlepszego uczestnika z gliwickiej szkoły muzycznej. Rok później otrzymała wyróżnienie na VIII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu.

W 2001r. rozpoczęła współpracę z kabaretem Mariana Makuli. Zagrała w jego dwóch musicalach („Pomsta”, „Elwer Show”) i kilkudziesięciu koncertach. Projekt świąteczny pt. „Wiiliijo”- śląskie pastorałki, od lat emitowany jest przez TV Silesia podczas świąt Bożego Narodzenia.
Od 2004r. koncertuje i nagrywa z kompozytorem i multiinstrumentalistą Józefem Skrzekiem, (efektem pracy są dwie nagrane płyty: „VIATOR ZNAK POKOJU” – poświęcona Ojcu Św. Janowi Pawłowi II z 2005r. oraz „EAST WIND” – Koncert żywiołów z 2009r.). Gościnnie występowała z satyrykiem, twórcą Kabaretu pod Egidą – Janem Pietrzakiem.

Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na Kursie Wokalistyki Operowej w Krynicy, Mistrzowskim Kursie Operowym w Jaworznie oraz na Mistrzowskich Warsztatach Wokalnych „Il viaggio con l’arte” prowadzonych przez Wiesława Ochmana. Otrzymała certyfikat z warsztatów Doctor Vox Therapy Technique DVT – Natural Voice Perfection.

W 2009r. debiutowała na scenie Opery Bytomskiej partią księcia Gigi Orlovsky’ego w operetce „Zemsta Nietoperza” Johana Straussa. W spektaklu uczelnianym „Wesele Figara” W.A Mozarta wystąpiła w roli Cherubina.
W lipcu 2010r. razem z Józefem Skrzekiem i grupą SBB występowała na koncercie inauguracyjnym IV Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym, prowadzony przez dyrektor artystyczną Grażynę Torbicką, transmitowany przez TVP 2.  Od 2011r. solistka Orkiestry im. Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg  z  Żywca z którą zagrała na 46.Festiwalu Kiepurowskim w Krynicy – Zdroju w koncercie pt. „Muzyka (Nie) Poważna” Stanisław Soyka & Orkiestra. W roku 2012 wystąpiła na uroczystym otwarciu nowego obiektu w Siemianowicach Śl. – Parku Tradycji.
W 2013r. razem z formacją „In Corpore” założoną przez Józefa Skrzeka, odbył się koncert na V Europejskim Kongresie Gospodarczym do projekcji filmu pt. „Gabinet doktora Caligari”. Tego samego roku wraz z Józefem Skrzekiem zaśpiewała do filmu fabularnego produkcji czesko – polskiej o tyt. „Bella Mia” w reż. Martina Duba, muz. Józef Skrzek (premiera 2013r.).

W roku 2011 otrzymała tytuł Honorowego Członka Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Laura”.
Znana wcześniej tylko z recitali muzyki klasycznej, postanowiła wejść na śląski rynek z utworami rozrywkowymi, pisząc do nich swoje autorskie teksty. Muzykę i aranżację stworzył Adam Kłos – gitarzysta zespołu „Piersi”. W tej dziedzinie muzycznej odniosła swoje pierwsze sukcesy. W sierpniu 2015 r. utwór „Spróbujmy jeszcze raz” został Piekarskim Szlagrem Tygodnia w Radio Piekary. W grudniu 2016 r. wystąpiła na 20 – leciu Radia Piekary w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, wykonując w duecie utwór pt. „Puk, puk”, który w 2017r. otrzymał II miejsce w Plebiscycie na Śląski Szlagier Roku 2016 Radia Fest.

Pierwszy teledysk z utworem „Jesteśmy dla siebie” pojawił się w grudniu 2015r. w TV Silesia. Kolejna premiera miała miejsce w lutym 2017r. z utworem „Splecione dłonie”, który na Szlagierowej Liście Przebojów TVS, otrzymał pięciokrotnie miejsce 1. i znalazł się w propozycjach do Hitu Roku 2017.
W sierpniu tego samego roku, utwór pojawił się na liście przebojów TOP 20 HITS MTV24.TV oraz na liście Planety Kobiet z nazwiskami największych polskich gwiazd i otrzymał Złotą Nutę w kategorii „Najpopularniejszy Przebój Lata 2017” (nagrodę tę otrzymały również wokalistki: Kayah oraz Anna Wyszkoni).
Artystka odebrała nagrodę 7 października 2017r., z rąk Dyrektora Muzycznego i Promocyjnego firmy One Media Group oraz Mecenasa Kultury i Sportu, podczas koncertu promującego jej debiutancki album „Taka właśnie jestem”.
W grudniu 2017r. podczas „Świątecznej Gali Volksmusik” w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, odebrała kolejną prestiżową nagrodę Złoty Laur za Przebój Roku 2017 w kategorii pop za utwór „Splecione dłonie”. Nagrodę na deskach sceny wręczył redaktor muzyczny MTV24.TV.
Obecnie utwór ma ponad 5 mln wyświetleń na kanale YOU TUBE.

W styczniu 2018r. Beata otrzymała nominację Dziennika Zachodniego w Plebiscycie „Osobowość Roku 2017” za debiutancką płytę „Taka właśnie jestem” a w 2019r. nominację za „promowanie swojego miasta swoją działalnością artystyczną, tworzenie nowych programów artystycznych i rozwijanie pasji.”
W 2018r. odebrała statuetkę „Gwiazda Roku 2017” za promocję regionu i twórczości śląskiej.

W tym samym roku został zrealizowany wideoklip do utworu „Żyj z całych sił”.
Rok później na Półwyspie Skandynawskim w Norwegi, nagrała dwa kolejne klipy do utworów: „Nie martw się” i „Świat jest piękny”.

W zeszłym roku artystka po raz pierwszy skomponowała swój własny utwór pt. „Wyśniony sen” do którego również napisała tekst, opowiadający o spełnionej miłości – dedykując go nowożeńcom. Piosenka aktualnie bryluje na śląskich listach przebojów.

Wszystkie dotychczasowe utwory pojawiają się sukcesywnie w mediach oraz na radiowych i telewizyjnych listach.

If you want to make a second income online and have a creative side to you that likes to write, then it might be time to write essays to get cash. By writing essays for money students are college paper writing services more than prepared to pay you well on the services.

College paper-writing agencies really are still an excellent way to make sure students take responsibility to get their papers

Many students have spent hundreds of hours producing documents, and even should professional writer service they perform , they need the aid of a professional who has got the crucial expertise. Benefits of working with an excellent college paper writing assistance include things like: Every assignment includes new, unique specifications, making lots of students incredibly aggressive.

An Excellent Essay Writing services is likely to create your assignment wracking by instantly composing it for you out of scratch

Simply select what sort of stuff you’ll love to create, define the total range of pages or words, and specify the anticipated delivery date. In no time at all you will have the article you’re on the lookout to get and have earned write my paper the Bachelor’s degree, a Master’s degree or certification within your preferred field! This procedure is straightforward, rapid and extremely dependable.

Beata Mańkowska
E-mail: bmankowska@gmail.com Telefon: 510 143 484
test1300 test2138 test3354