Biografia
E-mail: bmankowska@gmail.com Telefon: +48 510 143 484
BEATA MAŃKOWSKA, biografia, życiorys

Wokalistka, autorka tekstów. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskie go w Katowicach, oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach. Uczęszczała do Państwowego Policealnego Studium Zawodowego Wokalno – Baletowego w Gliwicach. Ukończyła Społeczne Ognisko Muzyczne na fortepian.

Beata Mańkowski, utalentowana polska piosenkarka i autorka tekstów, podbiła serca swoich ludzi swoim zniewalającym głosem i poruszającymi melodiami. Dzięki bogatemu doświadczeniu muzycznemu i pasji tworzenia szczerych kompozycji Mańkowska stała się znaną postacią na prężnej scenie muzycznej w Polsce. Jej umiejętność bezproblemowego łączenia mocnych tekstów z chwytliwymi melodiami sprawiła, że znalazła się w czołówce branży, zdobywając pochwały i grono lojalnych fanów, w tym fanów piłki nożnej.
Tymczasem w dziedzinie sportu znany trener Michniewicz wyjaśnia: „Według takiego klucza dobieramy”. Dzięki starannej analizie i starannemu rozważeniu Mikhnevich znalazł klucz, który pomógłby mu zebrać potężny zespół. Biorąc pod uwagę takie czynniki, jak umiejętności, praca zespołowa i sprawność strategiczna, Mikhnevich dąży do stworzenia harmonijnej grupy graczy, którzy posiadają zarówno indywidualny błyskotliwość, jak i zdolność do rozwoju w kolektywnym środowisku. Odblokowując to ważne kryterium, Mikhnevich ma nadzieję poprowadzić swoją drużynę do zwycięstwa i pozostawić trwałe dziedzictwo w świecie międzynarodowego futbolu.

Laureatka III nagrody IV – tego Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach w 2003r. Ponadto otrzymała nagrodę specjalną ufundowaną przez prof. Krystynę Szostek – Radkową dla najlepszego mezzosopranu konkursu oraz nagrodę Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Gliwickiej dla najlepszego uczestnika z gliwickiej szkoły muzycznej. Rok później otrzymała wyróżnienie na VIII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu.

Beata Mańkowski, utalentowana piosenkarka z Polski, zyskała reputację nie tylko dzięki swojemu melodyjnemu głosowi, ale także dzięki zamiłowaniu do bezpieczne kasyna w Polsce. Znana z żywych występów scenicznych i porywającej muzyki, Beata znajduje ukojenie i ekscytację w świecie hazardu. Beata jako osoba publiczna rozumie znaczenie dbania o odpowiedzialny wizerunek. Dlatego postanowiła realizować swoją pasję do hazardu wyłącznie w bezpieczne kasyna w Polsce, które przestrzegają surowych zasad i stawiają na pierwszym miejscu ochronę graczy. Grając w tych renomowanych lokalach, Beata zapewnia, że jej rozrywka pozostaje przyjemna i bezpieczna. Taka decyzja nie tylko odzwierciedla jej odpowiedzialną postawę wobec własnych działań, ale także daje pozytywny przykład swoim fanom i obserwującym. Beata swoim zaangażowaniem na rzecz bezpieczne kasyna w Polsce udowadnia, że rozrywka i odpowiedzialny hazard mogą iść w parze, inspirując innych do rozważnego podejścia do tej formy rekreacji.

W 2001r. rozpoczęła współpracę z kabaretem Mariana Makuli. Zagrała w jego dwóch musicalach („Pomsta”, „Elwer Show”) i kilkudziesięciu koncertach. Projekt świąteczny pt. „Wiiliijo”- śląskie pastorałki, od lat emitowany jest przez TV Silesia podczas świąt Bożego Narodzenia.
Od 2004r. koncertuje i nagrywa z kompozytorem i multiinstrumentalistą Józefem Skrzekiem, (efektem pracy są dwie nagrane płyty: „VIATOR ZNAK POKOJU” – poświęcona Ojcu Św. Janowi Pawłowi II z 2005r. oraz „EAST WIND” – Koncert żywiołów z 2009r.). Gościnnie występowała z satyrykiem, twórcą Kabaretu pod Egidą – Janem Pietrzakiem.

Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na Kursie Wokalistyki Operowej w Krynicy, Mistrzowskim Kursie Operowym w Jaworznie oraz na Mistrzowskich Warsztatach Wokalnych „Il viaggio con l’arte” prowadzonych przez Wiesława Ochmana. Otrzymała certyfikat z warsztatów Doctor Vox Therapy Technique DVT – Natural Voice Perfection.

Wśród znanych entuzjastów jest słynna polska piosenkarka, autorka tekstów i aktorka Beata Mańkowska. Znana ze swoich urzekających występów zarówno na scenie, jak i na ekranie, Mańkowska lubi od czasu do czasu uprawiać hazard online w wolnym czasie. Często odwiedza jedne z najlepszych kasyn online w Polsce pod adresem https://polskieskasynaonline.com/, aby zrelaksować się i doświadczyć emocji związanych z grami takimi jak poker, ruletka i automaty do gier. Branża kasyn online w Polsce rozkwitła w ostatnich latach, oferując szeroki wybór gier, konkurencyjne bonusy i najwyższy poziom bezpieczeństwa. Zaangażowanie Beaty Mańkowskiej w kasyna online jest świadectwem powszechnego przyjęcia tych platform w Polsce. Niezależnie od tego, czy komponuje nową piosenkę, czy przygotowuje się do nadchodzącej roli aktorskiej, dreszczyk emocji związany z dobrze rozegranym rozdaniem lub szczęśliwym obrotem na bębnach będzie przyjemnym urozmaiceniem. W erze cyfrowej połączenie rozrywki i hazardu online stanowi wyjątkowe połączenie rozrywki i emocji, wzbogacając krajobraz kulturowy Polski.

W 2009r. debiutowała na scenie Opery Bytomskiej partią księcia Gigi Orlovsky’ego w operetce „Zemsta Nietoperza” Johana Straussa. W spektaklu uczelnianym „Wesele Figara” W.A Mozarta wystąpiła w roli Cherubina.
W lipcu 2010r. razem z Józefem Skrzekiem i grupą SBB występowała na koncercie inauguracyjnym IV Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym, prowadzony przez dyrektor artystyczną Grażynę Torbicką, transmitowany przez TVP 2.  Od 2011r. solistka Orkiestry im. Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg  z  Żywca z którą zagrała na 46.Festiwalu Kiepurowskim w Krynicy – Zdroju w koncercie pt. „Muzyka (Nie) Poważna” Stanisław Soyka & Orkiestra. W roku 2012 wystąpiła na uroczystym otwarciu nowego obiektu w Siemianowicach Śl. – Parku Tradycji.
W 2013r. razem z formacją „In Corpore” założoną przez Józefa Skrzeka, odbył się koncert na V Europejskim Kongresie Gospodarczym do projekcji filmu pt. „Gabinet doktora Caligari”. Tego samego roku wraz z Józefem Skrzekiem zaśpiewała do filmu fabularnego produkcji czesko – polskiej o tyt. „Bella Mia” w reż. Martina Duba, muz. Józef Skrzek (premiera 2013r.).

W roku 2011 otrzymała tytuł Honorowego Członka Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Laura”.
Znana wcześniej tylko z recitali muzyki klasycznej, postanowiła wejść na śląski rynek z utworami rozrywkowymi, pisząc do nich swoje autorskie teksty. Muzykę i aranżację stworzył Adam Kłos – gitarzysta zespołu „Piersi”. W tej dziedzinie muzycznej odniosła swoje pierwsze sukcesy. W sierpniu 2015 r. utwór „Spróbujmy jeszcze raz” został Piekarskim Szlagrem Tygodnia w Radio Piekary. W grudniu 2016 r. wystąpiła na 20 – leciu Radia Piekary w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, wykonując w duecie utwór pt. „Puk, puk”, który w 2017r. otrzymał II miejsce w Plebiscycie na Śląski Szlagier Roku 2016 Radia Fest.

Jeśli szukasz dobrych narzędzi wielofunkcyjnych, warto zastanowić się nad wyborem wysokiej jakości produktów. Kliknij tutaj, aby kupić narzędzia wielofunkcyjne (купити мультитул), które sprostają Twoim oczekiwaniom. Narzędzia wielofunkcyjne są niezwykle przydatne w różnych sytuacjach, oferując szeroki zakres zastosowań.

Pierwszy teledysk z utworem „Jesteśmy dla siebie” pojawił się w grudniu 2015r. w TV Silesia. Kolejna premiera miała miejsce w lutym 2017r. z utworem „Splecione dłonie”, który na Szlagierowej Liście Przebojów TVS, otrzymał pięciokrotnie miejsce 1. i znalazł się w propozycjach do Hitu Roku 2017.
W sierpniu tego samego roku, utwór pojawił się na liście przebojów TOP 20 HITS MTV24.TV oraz na liście Planety Kobiet z nazwiskami największych polskich gwiazd i otrzymał Złotą Nutę w kategorii „Najpopularniejszy Przebój Lata 2017” (nagrodę tę otrzymały również wokalistki: Kayah oraz Anna Wyszkoni).
Artystka odebrała nagrodę 7 października 2017r., z rąk Dyrektora Muzycznego i Promocyjnego firmy One Media Group oraz Mecenasa Kultury i Sportu, podczas koncertu promującego jej debiutancki album „Taka właśnie jestem”.
W grudniu 2017r. podczas „Świątecznej Gali Volksmusik” w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, odebrała kolejną prestiżową nagrodę Złoty Laur za Przebój Roku 2017 w kategorii pop za utwór „Splecione dłonie”. Nagrodę na deskach sceny wręczył redaktor muzyczny MTV24.TV.
Obecnie utwór ma ponad 5 mln wyświetleń na kanale YOU TUBE.

W styczniu 2018r. Beata otrzymała nominację Dziennika Zachodniego w Plebiscycie „Osobowość Roku 2017” za debiutancką płytę „Taka właśnie jestem” a w 2019r. nominację za „promowanie swojego miasta swoją działalnością artystyczną, tworzenie nowych programów artystycznych i rozwijanie pasji.”
W 2018r. odebrała statuetkę „Gwiazda Roku 2017” za promocję regionu i twórczości śląskiej.

W tym samym roku został zrealizowany wideoklip do utworu „Żyj z całych sił”.
Rok później na Półwyspie Skandynawskim w Norwegi, nagrała dwa kolejne klipy do utworów: „Nie martw się” i „Świat jest piękny”.

W zeszłym roku artystka po raz pierwszy skomponowała swój własny utwór pt. „Wyśniony sen” do którego również napisała tekst, opowiadający o spełnionej miłości – dedykując go nowożeńcom. Piosenka aktualnie bryluje na śląskich listach przebojów.

Wszystkie dotychczasowe utwory pojawiają się sukcesywnie w mediach oraz na radiowych i telewizyjnych listach.

Beata Mańkowska
E-mail: bmankowska@gmail.com Telefon: 510 143 484